Kafkas Üniversitesi

Akademik Bilgi Sistemi
   


 
English 22 Temmuz 2019 Pazartesi
Kullanıcı Adı
Şifre
Sayıların Toplamı  
 
   
 


Oturum Açmak İçin Kalan Süre
 


 
ÖNEMLİ DUYURU
FİNAL SINAVI NOT GİRİŞLERİ 05.07.2019 TARİHİ SAAT 23:59'a KADAR UZATILMIŞTIR.

YIL SONU SINAVLARI HAKKINDA DUYURU


Yarı Yıl Sonu (Final/Büt) Sınavı Not Girişi İşlemleri
Kaydet :  Bu işlem yapıldığında notlar kaydedilir, silinme gibi durumlar yaşanmaz. İlan edilene kadar notlar üzerinde değişiklik yapılabilir. Sınavlar ilan edilmeyene kadar öğrenciler notlarını göremez.
İlan Et :  Bu işlem yapıldığında ilgili öğrenciler aldıkları notları görebilir. Harf notlarının görebilmeleri için sonuçlandırma işleminin yapılması gerekmektedir.
Sonuçlandır : İlan etme işlemi yapıldığında ekrana Sınavı Sonuçlandırmak İstiyormusunuz uyarısı gelecektir. Gelen uyarıya Tamam denildiğinde not giriş işlemi sona erecektir. Sonuçlandırma işleminin yapıldığı tarih ve saatten itibaren 5 iş günü  içerisinde gelen itirazları Aktif Sınavı Değiştir seçeneği ile; İlgili Akademisyen tarafından notlar üzerinde değişiklik yapabilecektir. 5 iş günü bittikten sonra notlar üzerinde herhangi bir değişiklik yapılamaz. Sonuçlandırma işlemi yapıldığı andan itibaren ilgili öğrencilerin sayfalarında da 5 günlük itiraz süresi görünecektir.

5 İş günü içerisinde yapılamayan değişiklikler Yönetim Kurulu Kararına istinaden Öğrenci İşleri Daire Başkanlığının uygun görmesi halinde değişikliğe izin verilecektir.
Not:<